Menu

برخی مزایای سلامتی و خواص چای

چای سیاه بیش از ۹۰ درصد تمامی چای‌ها در جهان فروخته می‌شود. هر چهار نوع چای (سیاه، سبز، اولانگ، سفید) از برگهای گیاهCamelliasinensis تهیه می‌شوند، اما به طور کلی چای سیاه نسبت به سایر چای‌ها طعم و مزه و کافئین بیشتری دارد. به دلیل اینکه چای سیاه چندین سال طعم و مزه خود را حفظ می‌کند، تا مدتها کالای تجتری بوده و حتی بلوک‌های چای سیاه در قرن نوزدهم به عنوان شکلی از پول در بخش‌هایی از آسیا به کار می‌رفته است.
امروزه کشورهایی چون هند، چین و سریلانکا بزرگترین تولیدکنندگان چای سیاه در جهان می‌باشند. در تولید چای سیاه ابتدا برگها روی سینی‌های توری پهن شده و در معرض جریان هوا قرار می‌گیرند تا حدود یک سوم رطوبت آنها گرفته شده و انعطاف‌پذیر شوند. سپس با غلتک پهن کرده تا دیواره سلولی آنها شکسته شود و قند مورد نیاز برای تخمیر آزاد شود. برای افزایش تخمیر آنها در محیط بسیار مرطوب نگهداری می‌شوند که رنگ برگها را تیره می‌کند و طعم و مزه‌ی قوی چای سیاه را افزایش می‌دهد. در پایان، برگها خشک شده و به تمامی نقاط جهان حمل می‌شوند. از انجایی که تمامی چای‌ها (سیاه، سبز، اولانگ و سفید) از گیاه یکسانی گرفته می‌شوند طبیعی است خواص مشابهی داشته باشند که برخی از آنها در زیر آمده است:

بهبود قلبی عروقیچای سیاه سرشار از آنتی اکسیدان‌ها از جمله فلاونویدها می‌باشد که از اکسیداسیون کلسترولLDL )لیپو پرتئین کم چگالی) و آسیب به جریان خون و دیواره‌های شریان سرخرگ جلوگیری می‌کند و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد، به علاوه نشان داده شده است که فلاونویدهای موجود در چای سیاه قادر به بهبود آماس رگهای خونی اکلیلی و کاهش لخته شدن خون می‌باشند. پلی‌فنل‌های یافت شده در چای سیاه نیز آنتی اکسیدان‌های بسیار قوی می‌باشند و منگنز موجود در آن ممکن است خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی اکلیلی را با کمک به عملکرد ماهیچه قلبی کاهش دهد.

جلوگیری از سرطانپلی‌فنل‌های موجود در چای به نظر می‌رسد به جلوگیری از شکل‌گیری از مواد سرطان‌زای نهفته در بدن به خصوص در انواع خاصی از سرطان مانند سرطان تخمدان، ریه، پروستات، روده بزرگ و مثانه کمک می‌کنند. تحقیقات دیگر نشان داده است که چای ممکن است به جلوگیری سرطان معده، پروستات و سینه کمک کند.

ترکیبی به نام ۲-TF در چای سیاه سبب می‌شود چنین سلولهای سرطانی بهapoptosis)مرگ سلولی برنامه‌ریزی شده) دچار شوند در حالی که سلولهای طبیعی بدون آسیب باقی می‌مانند. یک تحقیق در زمینه سرطان دهان نشان داد که مصرف چای سیاه می‌تواند به طور قابل توجهی خطر ابتلا به سرطان دهان را به ویژه در افراد سیگاری و مصرف کنندگان سایر دخانیات کاهش دهد.

سلامت پوست و موآنتی اکسیدان‌های موجود در چای سبز ممکن است از خراب شدن پوست باآکنه جلوگیری کرده و در بسیاری موارد نشان داده شده است که به خوبی پروکسید بنزوئیل قوی مورد استفاده در سیاری از محصولات مراقبت از پوست عمل می‌کند.

تاثیر بر استخوان و بافت پیوندی:
تحقیقات نشان می‌دهند که استخوان‌های افرادی که به طور مرتب چای می‌نوشند قوی‌تر از سایر افراد می‌باشد. دانشمندان معتقدند که این امر ممکن است تاثیر مواد شیمیایی گیاهی قوی چای باشد.

بهبود مجرای گوارشی:
تانتن‌های موجود در چای تاثیر درمانی بر بیماری‌های شکمی و روده‌ای دارد. این تانن‌ها فعالیت روده را کاهش می‌دهد و تاثیر ضد اسهال دارند. پلی فنل موجود در چای سبز بر التهاب روده‌ای تاثیر دارد.

تاثیر بر سیستم عصبی و مغز:
بر خلاف میزان زیاد کافئین موجود در قهوه، میزان کم در چای سیاه جریان خون را در مغز بدون تحریک قلب افزایش می‌دهد. کافئین موجود در چای سیاه تمرکز ذهنی را افزایش داده و تحقیقات نشان می‌دهند که اسید امینهL-theanine یافت شده در چای سیاه می‌تواند باعث آرامش و تمرکز بیشتر بر کارها شود. اثبات شده است که چای سیاه میزان کورتیزول هورمون استرس را پس از یک ماه نوشیدن چهار فنجان چای در روز کاهش می‌دهد. کافئین موجود در چای سیاه همچنین ممکن است حافظه شما را برای چند ساعت افزایش دهد و برخی تحقیقات نشان می‌دهند که عادت نوشیدن چای به طور منظم ممکن است به جلوگیری از بیماری پارکینسون کمک کند.

افزایش انرژیکافئین به اندازه می‌تواند مفید باشد. در چای سیاه کافئین باعث تحریک متابولیسم، افزایش عملکرد مغز و کمک به هوشیاری می‌شود. تئوفیلین نیز در چای یافت شده که فعالیت سیستم تنفسی قلب و کلیه‌ها را بیشتر می‌کند. این امر باعث می‌شود که سیستم قلبی، عروقی سالمی داشته باشیم.

سلامت دهانتحقیقات نشان می‌دهند که آنتی اکسیدان‌های کاتچین در چای سیاه ممکن است سرطان‌های دهان را کاهش دهد. پلی فنل و تانن به عنوان آنتی‌بیوتیک عمل می‌کنند و از باکتری‌هایی که باعث پوسیدگی دندان می‌شوند جلوگیری می‌کنند. پنل‌فنل‌ها در چای می‌توانند باکتری‌هایی که باعث بوی بد دهان می‌شوند را کنترل کنند.

سیستم ایمنیچای سرشار از موادی به نام «تانن» است که تحقیقات نشان داده‌اند توانایی مقابله با ویروس‌هایی مانند آنفولانزا، اسهال خونی و هپاتیت‌ها را دارند. چنین تاننی به نام «کاتچین» از تومورها جلوگیری می‌کند. چای سیاه نیز حاوی الکیل امین‌های می‌باشد که باعث افزایش واکنش سیستم ایمنی می‌شوند.

منبع : Wiki Drink.info

 

رمضان ماه مهمانی خدا

 

رمضان» در لغت از «رمضاء» به معناى شدت حرارت گرفته شده و به معناى سوزانيدن مى باشد. چون در اين ماه گناهان انسان بخشيده مى شود، به اين ماه مبارك رمضان گفته اند
رمضان نام يكى از ماه هاى قمرى و تنها ماه قمرى است كه نامش در قرآن آمده است و يكى از چهار ماهى است كه خداوند متعال جنگ را در آن حرام كرده است

در اين ماه كتاب هاى آسمانى قرآن كريم، انجيل، تورات، صحف و زبور نازل شده است
اين ماه در روايات اسلامى ماه خدا و ميهمانى امت پيامبر اكرم(صلى الله عليه وآله) خوانده شده و خداوند متعال از بندگان خود در اين ماه در نهايت كرامت و مهربانى پذيرايى مى كند;
اين ماه، در ميان مسلمانان از احترام، اهميت و جايگاه ويژه اى برخوردار و ماه سلوك روحى آنان است و مؤمنان با مقدمه سازى و فراهم كردن زمينه هاى معنوى در ماه هاى رجب و شعبان هر سال خود را براى ورود به اين ماه شريف و پربركت آماده مى كنند، و با حلول اين ماه با شور و اشتياق و دادن اطعام و افطارى به نيازمندان، شب زنده دارى و عبادت، تلاوت قرآن، دعا، استغفار، دادن صدقه، روزه دارى و... روح و جان خود را از سرچشمه فيض الهى سيراب مى كنند.

فضائل ماه رمضان

1. برترين ماه سال

ماه مبارك رمضان به جهت نزول قرآن كريم در آن و ويژگى هاى منحصرى كه دارد در ميان ماه هاى سال قمرى برترين است; قرآن كريم مى فرمايد: «ماه رمضان ماهى است كه قرآن براى هدايت انسان ها در آن نازل شده است.»

2. نزول كتب آسمانى در اين ماه

تمام كتب بزرگ آسمانى مانند: قرآن كريم، تورات، انجيل، زبور، صحف در اين ماه نازل شده است. حضرت امام صادق(عليه السلام) مى فرمايد: «كل قرآن كريم در ماه رمضان به بيت المعمور نازل شد، سپس در مدت بيست سال بر پيامبر اكرم(صلى الله عليه وآله) و صحف ابراهيم در شب اول ماه رمضان و تورات در روز ششم ماه رمضان، انجيل در روز سيزدهم ماه رمضان و زبور در روز هيجدهم ماه رمضان نازل شد.»

3. توفيق روزه

انسان افزون بر جنبه مادى و جسمى، داراى بُعد معنوى و روحى هم هست و هر كدام در رسيدن به كمال مطلوب خود، برنامه هاى ويژه را نياز دارند، يكى از برنامه ها براى تقويت و رشد بُعد معنوى، تقوا و پرهيزگارى است; يعنى اگر انسان بخواهد خودش را از جنبه معنوى رشد و پرورش دهد و به طهارت و كمال مطلوب برسد، بايد هواى نفس خود را مهار كند و موانع رشد را يكى پس از ديگرى بر دارد و خود را سرگرم لذت ها و شهوات جسمى نكند. يكى از اعمالى كه در اين راستا مؤثر و مفيد است روزه دارى است

برخى از فوايد و فضائل روزه:

الف. تقويت تقوا، پرهيزگارى و اخلاص;

ب. مانع عذاب هاى دنيوى و اخروى:

ج. آرامش روان و جسم:

امروزه در علم پزشكى و از نظر بهداشت و تندرستى نيز در جاى خود ثابت شده كه روزه دارى تأثيرهاى فراوانى بر آرامش روح و روان و سلامتى جسم و بدن دارد، دفع چربى هاى مزاحم، تنظيم فشار، قند خون، و... نمونه آن است.

ادامه مطلب: رمضان ماه مهمانی خدا

دستور العمل های تهیه ی چای

بر گرفته از کتاب های : توصیه های پزشکی عارفان ، چای، تاریخچه و شیوه های تولید.

چای و رفع سرماخوردگی:

چای سیاه پر رنگ را با عسل شیرین می کنند. برای هر فنجان یک تا دو قاشق چای خوری عسل در نظر گرفته می شود. این چای سرماخوردگی را درمان می کند.

چای صبحانه انگلیسی:

مواد لازم: ۵ قاشق چای خوری چای مخلوط انگلیسی، شیر تازه، شکر.

چای را طبق قوانین طلایی تهیه ی چای با یک لیتر آب جوش به مدت پنج دقیقه دم کنید. بنا به دلخواه مقداری شیر سرد در فنجان بریزید و سپس آن را با چای پر کنید و چایتان را با شکر شیرین کنید.

چای روسی :

مواد لازم: پنج قاشق چای خوری چای مخلوط روسی، آب به میزان حجم سماور، لیمو.

چای سبز چینی:

مواد لازم: ۵ قاشق چای خوری چای سبز چینی، یک لیتر آب.

چای را در قوری ای که قبلا گرم شده بریزید. با آب گرم قوری را پر کنید و بگذارید پنج دقیقه دم بکشد. در کاسه یا پیاله در داری آن را صاف کنید. این چای نوشیدنی مناسب و گوارایی برای مصرف به همراه غذاهای چینی و ژاپنی است.

ادامه مطلب: دستور العمل های تهیه ی چای

درباره خاصیت چای سبز چه می دانید؟

 

مطالبی که اینجا برایتان نوشتیم جدیدترین یافته های پزشکان درباره چای سبز است. ببینیم این چای از چه بیماریهایی پیش گیری می کند. و خاصیت معجزه آسا بودن این چای درچیست.

بهترین خبر برای ۱۷۰ میلیون نفری که در دنیا به هپاتیت Cمبتلا هستند این است که نوشیدن یک فنجان چای سبز می‌تواند در مقابله با این بیماری بسیار موثر باشد. نوشیدنی‌هایی مثل چای سبز به دلیل داشتن موادی از خانواده فلاونوئیدها از ورود ویروس هپاتیت Cبه سلول‌های کبد جلوگیری می‌کنند. این می‌تواند به بسیاری از بیمارانی که درمان‌های معمول برای آنها موثر نبوده یا در اثر ابتلا به این بیماری نیازمند پیوند کبد هستند و همچنین به افراد مستعد ابتلای مجدد و عود این بیماری کمک کند. البته یادتان باشد که این تنها یکی از چندین خاصیت چای سبز است که به تازگی توسط محققان یافت شده است. پس همین حالا یک قوری چای سبز برای خودتان دم کنید و در ادامه این مطلب را هم که راجع به خواص دیگر این نوشیدنی معجزه‌گر در حیطه سلامت است، بخوانید. 

ادامه مطلب: درباره خاصیت چای سبز چه می دانید؟

چای و زندگی روزمره شهری در ایران

نویسنده: نعمت اله فاضلی

پیشگفتار:

هربار که درباره موضوعاتی مانند گپ زدن، شوخی کردن، چای نوشی یا راه رفتن در شهر می نویسم، با این دودلی روبرو می شوم که وقتی قشر کتابخوان ما قشر کوچکی است و این قشر کوچک یا اهل رمان و روزنامه اند یا تنها به خواندن آثار دشوار فهم فلسفی ژیژک، هوسرل، هایدگر، فوکو، لیوتار، رورتی و آگامین عادت دارد، در این حال و هوا آیا کسی حاضر می شود وقتش را صرف خواندن موضوعات پیش پاافتاده ای مثل چای نوشی کند؟ از طرف دیگر به این موضوعات در دانشگاه هم کمتر توجه می شود. زندگی روزمره مردم به واقع برای دانشگاهیان اهمیت ندارد مگر این که بتوان آن را با زبانی پیچیده و بدون مخاطب مشخص بیان کرد. سازمان ها و مراکز پژوهشی هم معمولاً به موضوعاتی توجه می کنند که چالش، مشکل یا بحرانی بزرگ در جامعه باشد، موضوعاتی مانند طلاق، اعتیاد، بزهکاری، افت تحصیلی، جرم و جنایت و از این قبیل موضوعات. همچنین این موضوعات جایی در میان گفتمان های روشنفکری در ایران ندارد. واقعیت این است که مباحث زندگی روزمره ایرانی هنوز نه در گفتمان روشنفکری دینی، نه روشنفکری عرفی و نه در روشنفکری رسمی حاکم جایگاه مشخصی دارد. در این صورت چرا باید وقت خودم را صرف نوشتن این موضوعات کنم؟ به بیان دیگر آیا تولید این نوع آگاهی ها دردی را از جامعه و مردم ایران دوا می کند؟ آیا این نوع نوشته ها نوعی قرتی بازی روشنفکرانه نیست؟

در پاسخ به این پرسش ها می توان ابتدا کاملاً نومید شد و گفت این مباحث هیچ یک نه خیری در این دنیا و نه سودی برای آخرت دارد! اما باکمی تأمل ممکن است نتیجه ای متفاوت گرفت.

ادامه مطلب: چای و زندگی روزمره شهری در ایران